Powerbank do 100 zł

Powerbanki do 100 zł są bardzo pomocnym gadżetem w dzisiejszych czasach. Często zapominamy zabrać ze sobą ładowarkę lub nie mamy gdzie jej podłączyć. Używanie telefonu komórkowego jest wszechobecne i powiedzenie „bez telefonu, jak bez ręki” pasuje idealni do dzisiejszych czasów.

Czym zatem jest powerbank? Dlaczego wspomnieliśmy o smartfonach? Gdzie i jaki powerbank do 100 zł wybrać? Na te i inne pytania odpowiedzieliśmy w artykule. Wszystko, co potrzebujesz wiedzieć o tym produkcie, znajduje się poniżej.

Nie czekaj! Przeczytaj już teraz!

Powerbank do 100 zł
Powerbank do 100 zł. Jaki wybrać i kupić?/Ranking i opinie

Co to jest powerbank do 100 zł?

Powebank do 100 zł to przenośna ładowarka w niewielkiej cenie do 100 zł. Jest to bank energii dla urządzeń elektrycznych, głównie dla telefonów komórkowych. Ładowanie powerbanka do 100 zł odbywa się za pomocą kabla USB dołączonego do zestawu. Ładowarkę z powerbankiem podłączamy do kontaktu i czekamy do pełnego naładowania. Gdy to nastąpi gadżet jest gotowy do użycia. Ze względu na mały rozmiar możemy go wszędzie zabrać. Zmieści się zarówno do kieszeni kurtki, jak i kieszeni spodni.

Jaki powerbank do 100 zł wybrać i kupić?

Na jakie parametry i funkcje należy również zwrócić uwagę podczas wyboru i zakupu powerbanka do 100 zł? Jest ich kilka:

  • pojemność,
  • materiał,
  • wygląd,
  • ilość zasilanych jednocześnie urządzeń,
  • rodzaj baterii,
  • rozmiar,
  • waga,
  • dodatkowe funkcje.

Pojemność powerbanka do 100 zł

Pojemność powerbanka do 100 zł wyrażana jest w miliamperogodzinach (mAh). To, ile razy urządzenie naładuje telefon, zależy od dwóch parametrów: baterii w telefonie oraz pojemności kupionego power banka. Musimy zatem znać pojemność baterii naszego telefonu, która może wahać się między 1000 mAh, a nawet 400 mAh.

Dobrze, gdy powerbank ma pojemność baterii co najmniej trzy razy większą od pojemności baterii telefonu. Dobre powerbanki do 100 zł mają pojemność 2000 mAh, do 3000 mAh.

Materiał wykonania powerbanka do 100 zł

Materiały wykorzystywane w powerbankach do 100 zł najpopularniejsze są dwa: tworzywo sztuczne i aluminium. Producenci wybierają zawsze dobrej jakości materiały, które nie pozwalają na przegrzanie się urządzenia.

Wygląd powerbanka do 100 zł

To, jak będzie wyglądał nasz powerbank do 100 zł zależy w głównej mierze od nas. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, w wielu kolorach, niektóre nawet posiadają wzory. Możemy wybierać od cienkich i płaskich, po grube i kwadratowe lub prostokątne. Bez względu na kolor i kształt powerbank do 100 zł musi byglądać solidnie i musi być dla nas przydatny.

Ilość zasilanych jednocześnie urządzeń w powerbanku do 100 zł

Większość powerbanków do 100 zł zasila jednocześnie do dwóch urządzeń. Rzadko kiedy znajdziemy takie, które jednocześnie zasilą 3 urządzenia. Powyżej 3 raczej w tej cenie nie spotkamy.

Rodzaj baterii w powerbanku do 100 zł

W powerbankach do 100 zł głównie spotkamy jedno ogniwo baterii – litowo-polimerowe. Jest on znany z wytrzymałości i bezpieczeństwa, a także z niższej wagi. W droższych wersjach można też trafić na litowo-jonowe. Oba mogą być wielokrotnie ładowane.

Rozmiar powerbanka do 100 zł

Powerbank do 100 zł powinien być nie za duży, najlepiej taki, by zmieścił się w kieszeni. Powinien nam służyć w każdej chwili. Dlatego produkt zbyt duży, którego nie moglibyśmy nosić ze sobą byłby zbędny. Oczywiście urządzenie, które oferuje więcej mAh będzie większe, właśnie ze względu na większą pojemność.

Waga powerbanka do 100 zł

Waga powerbanka do 100 zł nie powinna być zbyt duża. W zależności od tego, jaką wybierzemy pojemność urządzenia, taka będzie jego waga. Im większa pojemność, tym cięższy produkt. Większość powerbanków do 100 zł waży między 200 g, a 400g.

Dodatkowe funkcje powerbanka do 100 zł

W większości powerbanków do 100 zł producenci umieszczają dodatkowe funkcje. Jedną z nich jest na przykład latarka. To bardzo przydatna opcja, gdy idziemy w ciemności, a powerbank mamy pod ręką. Niestety nie każdy produkt jest zaopatrzony w latarkę.

Porty to także dodatek w wielu powerbankach do 100 zł. Dodatkowy port łądowania może być przydatny, gdy chcemy naładować kilka telefonów jednocześnie. Będąc w gronie znajomych kilka telefonów ładujemy przy pomocy jednego powerbanka. Pamiętajmy, że każdy powerbank do 100 zł musi posiadać minimum jeden port USB i jeden port mikro USB.

Wiele producentów dodaje też wyświetlacz cyfrowy, który informuje nas, jaki jest poziom naładowania powerbanka. Dzięki temu nie zostaniemy zaskczeni tym, że nasz powerbank wyczerpał się w najmniej odpowiednim momencie. Musimy jednak pamiętać, że w większości urządzeń nadal zamontowane są diody LED mówiące o poziomie naładowania. Zazwyczaj jest ich 3, bądź 4.

Jeśli mamy telefon, który obsługuje szybkie ładowanie, warto wybrać również taki powerbank do 100 zł. Należy uważnie przeczytać opis produktu, gdyż nie wszystkie powerbanki obsługują takie ładowanie. Jeśli już wybierzemy odpowiedni model możemy uzyskać nawet dwukrotnie szybsze ładowanie.

Niektóre powerbanki do 100 zł mają funkcję Power Delivery, co oznacza, ze mogą ładować większe urządzenia na przykład laptopy czy tablety. Musimy się jednak liczyć z tym, że są to powerbanki z dużą pojemnością baterii.

Jaki powerbank do 100 zł wybrać
Jaki powerbank do 100 zł wybrać?/Opinie i ranking

Zalety powerbanka do 100 zł

Jeśli zastanawiasz się jaki powerbank do 100 zł kupić, albo czy w ogóle warto go kupować, najlepiej pomyśleć jakie ma zalety. Na korzyść przemawia to, że często telefony szybko się rozładowują, a my będąc na mieście nie mamy możliwości podłączenia go do prądu.

Co, gdy jesteśmy w towarzystwie znajomych i zaraz padnie nam bateria w smartfonie. Oczywiście, że będą w pubie czy restauracji możemy go podłączyć do ładowania. Ale co, gdy nie mamy ze sobą ładowarki?

Powerbanki do 100 zł z wbudowaną latarką są idealnym rozwiązaniem na wieczorne spacery z psem, przydają się także podczas podróży, gdy nie mamy światła, a musimy coś znaleźć w bagażniku.

To również dobre rozwiązanie dla podróżników na przykład jeżdżących kamperem. Dołączamy go do naszego zestawu survivalowego i wyruszamy w daleką, albo i bliższą podróż. Nigdy nie wiemy, kiedy się przyda. Musimy pamiętać, że szczególnie w podróży możemy mieć dłuższy problem z dostępem do prądu.

Gdzie kupić powerbank do 100 zł?

Powerbanki do 100 zł znajdziemy w wielu sklepach stacjonarnych RTV, marketach, a nawet sklepach odzieżowych. Z tymi ostatnimi należy jednak uważać. Mimo, iż wyglądają ładnie i kolorowo, należy sprawdzić ich parametry. W sklepach RTV możemy zasięgnąć opinii doradców klienta.

Wiele powerbanków do 100 zł dostępnych jest w sklepach internetowych. Warto uważnie przeczytać opis produktu, by wybrać ten najbardziej nam odpowiadający. Do popularnych producentów należą: Xiaomi, Baseus, Huawei, Hama i inni.

Powerbank do 100 zł – opinie

Mieliście już doświadczenia z powerbankiem do 100 zł? Który model jest dla Was najlepszy? Być może nadal szukacie tego odpowiedniego? Dajcie znać w komentarzach.

Czekamy na opinie!

Najlepszy bowerbank do 100 zł
Najlepszy bowerbank do 100 zł

Powerbank do 100 zł / Ranking najlepszych

Jeśli nadal nie możesz zdecydować się który produkt wybrać,mamy coś specjalnie dla Ciebie. Zachęcamy do zapoznania się z rankingiem najlepszych powerbanków do 100 zł.

Dodaj opinie na forum